Ուսումնասիրություն. ուսումնական պլան. 2017-2018

Միջին դպրոց-338 սովորող

6 վեցերորդ դասարան

Մայրենի- 30 դասաժամ

2 դասարանում` 10 ժամ- Մարիետ Սիմոնյան

2 դասարանում`10 ժամ-  Լիլիթ Մադոյան

Հասմիկ Թոփչյան-5 ժամ

Երանուհի Խալաթյան-5 ժամ

Մաթեմատիկա- 30 դասաժամ

2 դասարանում` 8 դասաժամ- Մենուա Հարությունյան

3 դասարանում` 12 դասաժամ- Լուսինե Ներսեսյան

1 դասարանում` 4 ժամ- Ելենա Օհանյան

6 դասարանում` 6 դասաժամ` բանավոր մաթեմատիկա- Հասմիկ Բաբայան

Անգլերեն- 12 դասաժամ

6 դասարանում` 12 ժամ- Լուսինե Բուշ

Պատմություն-12 դասաժամ

4 դասարան` 8 դասաժամ- Աշոտ Տիգրանյան

2 դասարան` 4 դասաժամ- Վարդան Կարապետյան

Բնագիտություն-12 դասաժամ

6 դասարանում` 12 դասաժամ- Հասմիկ Ուզունյան

Ռուսերեն-12 դասաժամ

1 վեցերորդ դասարան` 2 դասաժամ- Ժաննա Հակոբյան

5 վեցերորդ դասարան` 10 դասաժամ- Սեդա Այվազյան

Արվեստ` երաժշտություն, պար-12 ժամ

6 դասարան` 6 դասաժամ- Ալեքսանդր Սարգսյան

6 դասարան` 6 դասաժամ-Աննա Երիցյան

Տեխնոլոգիա- 24 դասաժամ

Ուզունյան Հասմիկ-4 ժամ

Նվարդ Սարգսյան-6 ժամ

Մովսես Ավետիսյան-6 ժամ

Անի Հովհաննիսյան-6 ժամ

Գոհար Եղոյան-2 ժամ

Ֆիզկուլտուրա

Բասկետբոլ-Ալինա Թումասյան, Նաիրա Հարությունյան

Հրաձգություն- Գոհար Դանիելյան

Ֆուտբոլ-Ռուբեն Բաղդասարյան, Անդրանիկ Մանուչարյան

Սուսեր-Միքայել Ղազարյան

Թենիս-Հասմիկ Սիմոնյան

Նետաձգություն-Գևորգ Հազարումյան

Մարմնամարզություն-Ռոզա Գսպոյան

 

5 յոթերորդ դասարան

Մայրենի- 20 դասաժամ

2 դասարանում` 10 ժամ- Հռիփսիմե Գալստյան

3 դասարանում`15 ժամ-  Հասմիկ Թոփչյան

Մաթեմատիկա- 20 դասաժամ

2 դասարանում` 8 դասաժամ- Արման Երանոսյան

2 դասարանում` 8 դասաժամ- Լուսինե Ներսեսյան

1 դասարանում` 4 ժամ- Մենուա Հարությունյան

5 դասարանում` 5 դասաժամ` բանավոր մաթեմատիկա- Մենուա Հարությունյան

Անգլերեն- 10 դասաժամ

3 դասարանում` 6 ժամ- Տաթև Ալեքսանյան

2 դասարանում` 4 ժամ-Սիլվա Հարությունյան

Պատմություն-10 դասաժամ

3 դասարան` 6 դասաժամ- Աշոտ Տիգրանյան

2 դասարան` 4 դասաժամ- Վարդան Կարապետյան

 

Կենսաբանություն-5 դասաժամ

5 դասարանում` 5 դասաժամ- Անուշ Ասատրյան

Ռուսերեն-10 դասաժամ

4  դասարան` 8 դասաժամ- Ժաննա Հակոբյան

1 դասարան` 2 դասաժամ- Սեդա Այվազյան

Ֆիզիկա-10

5 դասարան` 10 դասաժամ- Գայանե Մխիթարյան

Քիմա-10

5 դասարան` 10 դասաժամ-Սուսան Սահակյան

Արվեստ` երաժշտություն, պար-10 ժամ

5 դասարան` 5 դասաժամ- Ալեքսանդր Սարգսյան

5 դասարան` 5 դասաժամ-Աննա Երիցյան

Տեխնոլոգիա- 20 դասաժամ

Նվարդ Սարգսյան-6

Անի Հովհաննիսյան-6

Մովսես Ավետիսյան-4

Քրիստինե Սահակյանց-2

Մարալ Կարապետյան-2

Ֆիզկուկտուրա

Բասկետբոլ-Ալինա Թումասյան

Ֆուտբոլ-Ռուբեն Բաղդասարյան

Վոլեյբոլ-Անդրանիկ Մանուչարյան

Սուսեր-Միքայել Ղազարյան

Նետ- Գևորգ Հազարումյան

Մարմն-Ռոզա Գսպոյան

4 ութերորդ դասարան

Մայրենի- 15 դասաժամ

2 դասարանում` 10 ժամ- Երանուհի Խալաթյան

1 դասարանում`5 ժամ-  Հռիփսիմե Գալստյան

1 դասարանում` 5 ժամ- Լիլիթ Մադոյան

Մաթեմատիկա- 15 դասաժամ

4 դասարանում` 16 դասաժամ- Ելենա Օհանյան

4 դասարանում` 4 դասաժամ` բանավոր մաթեմատիկա- Հասմիկ Բաբայան

Անգլերեն- 8 դասաժամ

4 դասարանում` 8 ժամ- Տաթև Ալեքսանյան

Պատմություն-8 դասաժամ

2 դասարան` 4 դասաժամ- Աշոտ Տիգրանյան

3 դասարան` 6 դասաժամ- Վարդան Կարապետյան

Հասարակագիտություն- 4 դասաժամ

4 դասարան-4 ժամ- Վարդան Կարապետյան

Կենսաբանություն-4 դասաժամ

4 դասարանում` 4 դասաժամ- Անուշ Ասատրյան

Ռուսերեն-8 դասաժամ

4  դասարան` 8 դասաժամ- Ժաննա Հակոբյան

1 դասարան` 2 դասաժամ- Սեդա Այվազյան

Ֆիզիկա-8

4 դասարան` 8 դասաժամ- Գայանե Մխիթարյան

Քիմա-8

4 դասարան` 10 դասաժամ-Սուսան Սահակյան

Արվեստ` երաժշտություն, պար-8 ժամ

4 դասարան` 4 դասաժամ- Ալեքսանդր Սարգսյան

4 դասարան` 4 դասաժամ-Աննա Երիցյան

Տեխնոլոգիա- 16 դասաժամ

Անի Հովհաննիս_  2 ժամ

Մովսես Ավետիսյան 6 ժամ

Քրիստինե Սահակյանց-6 ժամ

Վարդուհի Հայրյան -2 ժամ

 

Ֆիզկուկտուրա

Ֆուտբոլ-Ռուբեն

Թենիս- Հասմիկ Սիմոնյան

Նետ- Գևորգ Հազարումյան

Մարմնամարզություն-Ռոզա Գսպոյան

Հրաձգություն- Գոհար Դանիելյան

Բասկետբոլ-Ալինա Թումասյան

 

2017-2018. ընտրությամբ գործունեություններ

Հղումը

  1. Անգլերեն- 2 խումբ

Տաթև Ալեքսանյան- 15

Հայկուհի Հովհաննիսյան-15

  1. Մաթեմատիկա

Դասավանդողներ` Լուսինե Ներսեսյան- 13 սովորող

Հասմիկ Բաբայան- 12 սովորող

  1. Վրացերեն-22 սովորող

Դասավանդող` Ռինա Շագինյան

  1. Ֆրանսերեն-21

Դասավանդող` Աննա Մարության

  1. Իսպաներեն-15 սովորող

Դասավանդող` Աննա Մարության

  1. Թուրքերեն- 13

Դասավանդող` Էլեն Քյորքչյան

  1. Բնագիտության-15

Դասավանդողներ` Սուսան Սահակյան

  1. Դիզայն-13

Դասավանդող` Անի Հովհաննիսյան

  1. Լրագրություն` 11 սովորող

Դասավանդող` Լիլիթ Մադոյան

  1. Կինո-ֆոտո- 15 սովորող

Դասավանդող` Անի Սարգսյան

  1. Խեցեգործություն-17 սովորող

Դասավանդող` Մովսես Ավետիսյան

  1. Անիմացիա- 20 սովորող

Դասավանդողներ` Մարինե Մկրտչյան, Կարինե Մացակյան

  1. Ռուբոտիքս-19 սովորող

Դասավանդող` Գնել Հարությունյան

  1. Կերպարվեստ- 22 սովորող

Դասավանդողներ` Գագիկ Չարչյան, Կարեն Մկրտչյան

  1. Մոդելավորում- 10 սովորող

Դասավանդող` Թերեզա Թումանյան

  1. Ոկալ- 7 սովորող

Դասավանդող` Լուիզա Քեշիշյան

  1. Ֆուտբոլ- 15 սովորող

Դասավանդողներ- Անդրանիկ Մարգարյան, Միքայել Ղազարյան

  1. Ձեռքի գնդակ- 11 սովորող

Դասավանդող` Նաիրա Հարությունյան

  1. Հրաձգություն-13 սովորող

Դասավանդող` Գոհար Դանիելյան

  1. Բույսերի խնամք-7 սովորող

Դասավանդող` Հասմիկ Ուզունյան

 

Կրթական պարտեզ նախագիծ

 

ՄԻՋԻՆ ԴՊՐՈՑ, Երկարացված օր
301-19
1-ին խումբ
կազմակերպիչ` Վարդուհի Հայրյան
N ազգանուն, անուն դաս
1 Աբրահամյան Հայկ 6
2 Աբրահամյան Հրանտ 6
3 Գեղամյան Հայկազ 6
4 Հովհաննիսյան Կարեն 6
5 Գրիգորյան Ալբերտ 6
6 Հովսեփյան Անահիտ 6
7 Խաչատրյան Աստղիկ 6
8 Ղազարյան Էդգար 6
9 Զաքարյան Արտյոմ 6
10 Ալեքսանյան Սերգեյ 6
11 Նալբանդյան Հովհաննես 6
12 Բադալյան Ալեքսանդր 6
13 Մարտիրոսյան Արմեն 6
14 Տեր-Պետրոսյան Սաթինե 6
15 Մարգարյան Հայկ 6
16 Խաչատրյան Լիրա 6
17 Բարզեգար-Նազարի Առնո 7
18 Վարդումյան Նանե 7
19 Զաքարյան Լյուդվիգ 8
20 Ավետիսյան Արուսյակ 8
2-րդ խումբ
դասավանդող՝ Մարալ Կարապետյան
N ազգանուն, անուն դաս
1 Պետրոսյան Հայկ 6
2 Հովակիմյան Վիգեն 6
3 Առուստամյան Արշակ 6
4 Հակոբյան Նարեկ 6
5 Աղաջանայան Արմեն 6
6 Աղաջանայան Կարեն 6
7 Մոմչյան Նանե 6
8 Սիմոնյան Մարկ 6
9 Հարությունյան Էդիկ 6
10 Հարությունյան Ստեփան 6
11 Կարապետյան Անի 6
12 Հովհաննիսյան Նունե 6
13 Արամյան Ռուզաննա 6
14 Մանուկյան Սերգեյ 6
15 Մամիկոնյան Սուսաննա 6
16 Նալչաջյան Էռնեստ 7
17 Ավագյան Աստղիկ 7
18 Խաչատրյան Արշիլ 7
19 Թանգյան Դիանա 7
20 Խաչատրյան Ռոզա 7
21 Սաակյան Լևոն 7
22 Մալյանց Արմեն 7
 

 

 Ուսումնական պլանի պարզաբանումներ

 Սովորողի ուսումնական աշխատանքը կազմակերպվում է ուսումնական նախագծերով, որոնք արտացոլված են դասավանդողների բլոգներում. նախագծերը լինում են ինչպես խմբային, այնպես էլ անհատական՝ հաշվի առնելով անհատ սովորողի պահանջները, կրթական հնարավորությունները:

Տնային աշխատանքները՝ առանձին փաթեթներով հրապարակված են և դասավանդողների բլոգներում, և ենթակայքում:

Միջին դպրոցում ուսուցումն իրականացվում է ինչպես ֆիզիկական միջավայրում, այնպես էլ առցանց կամ հեռավար: Հեռավար ուսուցումը 2017-2018 ուսումնական տարում. կնքել 2 սովորող:

Ուսումնական պլանով 15 րոպե տևողությամբ ընդհանուր պարապմունքի կազմակերպումը դարձել է ինքնավար՝ սովորողի ընտրությամբ: Մարմարյա սրահն օգտագործվում է ամբողջությամբ: Սովորողները 15 րոպե պարում են, նոր պարեր սովորում: Դրան հաջորդելու է պարերգի ուսուցումը: Այս կազմակերպմամբ ընդհանուր պարապմունքը դարձել է ավելի կենդանի:

Այն սովորողները, ովքեր չեն ուզում պարել, կամ՝ ընդգրկված են օրվա հերթապահության գրաֆիկում. ամեն առավոտ՝ 15 րոպե, զբաղված են միջավայրի մաքրությամբ՝ ըստ սահմանված գրաֆիկի:

Շրջակա միջավայրի խնամքի նախագծերն ամենօրյա են, շուրջտարյա: Այս նախագծերը հիմնականում համակրգում են կազմակերպիչները, դրանք նաև տեխնոլոգիա դասընթացի մի բաղադրիչն են կազմում:  Կազմակերպիչներն իրենց բլոգում հրապարակում են ամսվա հերթապահության գրաֆիկ, առանձին նախագծեր:

Այս տարին առանձնացավ կրթական նախագծերի, ճամփորդական ու քաղաքային նախագծերի ակտիվությամբ, ընդունելության-հյուրընկալման նախագծրով:

Միջին դպրոցի բոլոր սովորողներն ունեն ուսումնական բլոգ: Բլոգ չունեն 7 հատուկ կարիքով սովորող: Կազմակերպիչները, դասավանդողները հետևում են սովորողի բլոգին, որպեսզի այն համապատասխանի պահանջներին՝ բաժիններ, վերնագիր:

Արվեստ դասընթացը կազմակերպվում է ազգային պարի և պարերգի դասընթացների տեսքով: Դասընթացի արդյունքները ներկայացվում են ամենշաբաթյա մեդիաուրբաթներում, քաղաքային և արտագնա պարատների, համերգ-ցուցադրությունների ժամանակ:

Ֆիզկուլտուրա դասընթացը կազմակերպվում է մարզական ակումբներում: Ակումբները՝ ըստ թվաքանակների վերևում ներկայացված են:

Ենթակայքը գործուն է. հրապարակվում են նյութեր, անհրաժեշտ տեղեկատվություն:

Սովորողները ներառված են տարբեր նախագծերում. ըստ օրացույցի կազմակերպվող նախագծային շաբաթները հրապարակվել են Միջին դպրոցի ենթակայքում՝ ամեն անգամ նոր զարգացումներ արձագանքել:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Реклама

Կարծիք ավելացնել

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: